Članice PGD Račeva se udeležujejo vseh dejavnosti v organizaciji domačega društva, GZ Škofja Loka in GZ Gorenjska. Tako se članice udeležujejo gasilskega tekmovanja GZ Škofja Loka, srečanja članic GZ Škofja Loka in GZ Gorenjska, procesije ob prazniku zavetnika gasilcev Sv. Florjana, sodelujejo pri redarstvu na Maratonu Franja, sodelujejo pri pripravi in izvedbi domače veselice ter občnega zbora, se udeležujejo društvenih vaj in imajo lastno večerno telovadbo v gasilskem domu. Naše članice skrbijo tudi za čistočo in urejenost gasilskega doma. Ob pomoči operativne enote si pripravijo tudi lastno operativno vajo, na kateri se same spopadejo z ognjenimi zublji, ki ob zagnanosti naših članic hitro izginejo. Veseli pa nas, da se vse bolj vključujejo v operativno enoto.